San Vito Lo Capo - piknik pod wiszącą skałą

 
San Vito Lo Capo jest typową turystyczną wioską na Sycylii, ale posiada najpiękniejsze plaże na wyspie. Miejscowość zamieszkuje prawie 4 tys. mieszkańców i oprócz plaż nic jej nie wyróżnia. Małe domy kostki, typowe dla włoskich wiosek rybackich, mimo nieciekawego wyglądu razem stanowią miły dla oka krajobraz. Odwiedzając wioskę poza sezonem można poczuć senny klimat nadmorskiego miasteczka.


Charakterystycznym punktem jest Monte Monaco. Ta 532 metrowa skała góruje nad San Vito Lo Capo niczym olbrzym doglądający swojego włości. Na górze znajdują się liczne szlaki wspinaczkowe. Jest tutaj również baza dla wspinaczy, którzy tłumnie zjeżdżają w to miejsce w chłodnych miesiącach roku. W połączeniu z piaszczystymi plażami i pustką sprawia, że wioska nadaje się idealnie na wypoczynek pomiędzy kolejnymi ciekawymi punktami na Sycylii. 


 
 
 


Mimo, że ślady osadnictwa w tym rejonie wskazują, że cywilizacja pojawiła się już w IV wieku p.n.e., najstarszym budynkiem w wiosce jest Santuario di San Vito, którego fundamenty datowane są na IV wiek n.e.

 


 
Jadąc do lub z San Vito Lo Capo warto zahaczyć o Golfo di Macari. Tutaj przy wietrznej pogodzie fale z hukiem rozbijają się o skały, tworząc fontanny słonej wody. Dla zmotoryzowanych znajduje się półdziki parking, gdzie można zostawić samochód.

 

 
 
 
 
 
 
 
 


 

 

 Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Iron Tales: Blood Brothers

Zamalowane okna - Anna Liminowicz

Toń - Joe Hill, Stuart Immonem