Uciec z miasta choć na chwilę

O tej porze roku i w taką pogodę warto uciec od miasta. W wolnej chwili warto wyjechać na wieś, czy do domku w lesie. Jest to idealna okazja, żeby się zresetować, pobyć z dala od problemów codzienności, a jednocześnie zbliżyć się do przyrody. W takich miejscach jak to na zdjęciu człowiek czuje się częścią czegoś większego. Otaczające drzewa uświadamiają nam, że jesteśmy mali i mało znaczący dla tej planety.  


Z dala od zgiełku codzienności, bez przytłaczających informacji oraz bez dostępu do internetu (przynajmniej tego szybkiego) umysł zaczyna odpoczywać. Pogoda sprzyja długim spacerom po lesie - można poszukać grzybów albo zwyczajnie pozachwycać się pięknem polskiej złotej jesieni. Skupiając się na prostych czynnościach takich jak rozpalenie w piecu, czy zagrzanie wody człowiek odkrywa, że nie ma zmartwień, nie martwi się jutrem, jest i czerpie z chwili, która trwa. 


Takie chwile polecam szczególnie teraz, gdy trwa pandemia i można sobie pozwolić na pracę zdalną. Zdalną od biura, zdalną od ludzi i miasta. Zdjęcia Aparatem Ewy 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Iron Tales: Blood Brothers

Zamalowane okna - Anna Liminowicz

Toń - Joe Hill, Stuart Immonem