"Chłopiec z lasu" Harlan Coben

Są tacy autorzy, których można czytać w ciemno. Ich renoma ale też przewidywalność sprawia, że bardzo chętnie wraca się do ich twórczości. Dokładnie tak jest z Harlan’em Coben’em. Jego renoma jako doskonałego autora kryminałów jest chyba powszechnie znana. Oczywiście, wszystkim zainteresowanym pewnie jest znany schemat, który bardzo często powtarza się w jego twórczości.Biorąc do ręki najnowszą powieść pisarza, “Chłopiec z lasu”, od razu wiedziałem czego się spodziewać. Jak zawsze, tak i tutaj dostajemy porządny kryminał z licznymi zagadkami i nieoczywistościami. Już od pierwszych stron dostajemy niewyjaśnioną sprawę z dawnych lat. Jest to sprawa odnalezienia przed 30 laty dzikiego chłopca. Zamieszkiwał on pobliskie lasy i nie pamięta nic ze swojej przeszłości. Po wielu latach stał się detektywem i człowiekiem od trudnych spraw. Trzydzieści lat później Wilde zostaje poproszony o odnalezienie pewnej dziewczynki. Podczas poszukiwań wychodzą na jaw zbrodnie i tajemnice z dawnych lat.


Powieść, co również charakterystyczne dla Cobena obfituje w liczne zwroty akcji, tak w sprawie śledztwa, jak również związane z życiem prywatnym bohaterów. Powieść zbudowana jest wielowarstwowo. Dzięki takiej budowie trzyma w napięciu od pierwszej strony. Nawet zakończenie jest wielowątkowe i wielowarstwowe.


Można powiedzieć, że Coben jest przewidywalny. Można powiedzieć, że każda jego książka bazuje na tym samym schemacie. Właśnie ta schematyczność sprawia, że wszystkie jego książki są bardzo dobre. Opowieść płynie od wątku do wątku stając się całością na ostatnich stronach. Polecam wszystkim fanom thrillerów i kryminałów. 


Zdjęcia @aparatem_ewy


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Iron Tales: Blood Brothers

Zamalowane okna - Anna Liminowicz

Toń - Joe Hill, Stuart Immonem