"Usterka na skraju galaktyki" Etgar Keret

Etgar Keret moim zdaniem jest mistrzem krótkiej formy. Jego opowiadania są pełne świeżości i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Pisze w sposób lekki, przyciągający i jednocześnie nie pozwalający zapomnieć o świecie zewnętrznym.Każde, nawet najkrótsze opowiadanie każe nam się zastanowić nad życiem i nad swoim postępowaniem. Dzięki niepowtarzalnemu stylowi wprowadza czytelnika w stan medytacji. Po lekturze wychodzi się z nowym spojrzeniem na otaczający świat.


Dotyczy to w szczególności jego najnowszego zbioru opowiadań “Usterka na skraju galaktyki” (Wydawnictwo Literackie)W tym niesamowitym zbiorze bizarnych opowieści porusza problemy życia codziennego. Często ukryte przed obserwatorem z zewnątrz. W opowiadaniach pyta m.in. o to jak radzić sobie ze stratą bliskiej osoby, czy czynimy dobro dla innych, czy aby pomóc sobie i wiele innych.

Kereta należy docenić za wykorzystanie krótkiej formy do wywołania przemyśleń i zmuszenia czytelnika do zatrzymania się w biegu życia codziennego.Zdjęcia aparatem_ewy


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Iron Tales: Blood Brothers

Zamalowane okna - Anna Liminowicz

Toń - Joe Hill, Stuart Immonem