Klątwa pirackiej mgły - Doug Wilhelm

Znacie książki paragrafowe? Lubicie mieć wpływ na zakończenie historii?

Książki paragrafowe to dla mnie coś zupełnie nowego. Wcześniej nie spotkałem się z możliwością brania czynnego udziału w opowieściach. Owszem, każdy z nas czytając książki ma wrażenie jakby żył w opisywanym świecie razem z bohaterami. Niejednokrotnie przeżywamy z nimi przygodę i przez długie dni żyjemy nią. Tylko tak naprawdę nie mamy na nią wpływu. Podążamy linią fabuły nakreśloną przez autorkę bądź autora.


Zupełnie inaczej sprawa się ma w książkach paragrafowych. To nasze wybory fabularne kształtują postępowanie bohatera i to jak będzie wyglądało zakończenie.

Za sprawą wydawnictwa Nowa Baśń w moje ręce wpadła książka “Klątwa pirackiej mgły” Douga Wilhelma, która jest częścią serii Stwórz swoją przygodę.

Akcja opowieści rozgrywa się na wybrzeżu Gujany, gdzie jako czytelnik razem ze swoim książkowym wujem (przewodnikiem) wplątujemy się w aferę związaną z zatopionym wrakiem statku. Nie byłoby w tym nic nadprzyrodzonego, gdyby nie doniesienia o tajemniczej fioletowej mgle, pojawiającej się na miejscu poszukiwań. Czy zdobędziemy sławę, czy napiszemy niesamowitą powieść przygodową, a może spotka nas śmierć? O tym zdecydują nasze wybory.

Do odkrycia jest aż czternaście różnych zakończeń. Ja odkrywałem wszystkie i sprawiło mi to wiele przyjemności.

Książka jest niepozorna, a 140 stron zapewnia przygody na wiele godzin. Wartka, pełna niesamowitych zwrotów akcja oraz zakończenie, na które mamy wpływ sprawiają niesamowitą frajdę. Żałuję tylko, że tę przygodę już skończyłem.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Iron Tales: Blood Brothers

Zamalowane okna - Anna Liminowicz

Toń - Joe Hill, Stuart Immonem