Stranger Things. Szóstka

Lubicie, gdy książki lub komiksy opowiadają historie, które nie były poruszone lub wyjaśnione w filmie lub serialu?


Uwielbiam wszelkiego rodzaju komiksowe spin-offy i serie opowiadające wcześniej nieznane wątki. Właśnie dlatego sięgnąłem po komiksy z serii Stranger Things. Poruszają wątki przemilczane w serialu i wyjaśniają te, które były tylko zarysowane. Jak choćby komiks opowiadający losy Willa w świecie po drugiej stronie. 

Komiks "Szóstka" @publicat, po który tym razem sięgnąłem jest drugim z serii. Jest to pierwsza część opowiadająca losy bohaterów we wcześniej zrecenzowanym "Prosto w ogień". 


Eh, każdemu może zdarzyć się zacząć czytać historię od środka i nie zorientować się aż do końca. Niech ten kto nigdy nie pomylił tomów, pierwszy wyśle mi książkę. 😀 


Anyway, "Szóstka" opowiada historię Francine, która ma niesamowite zdolności. Potrafi przewidywać przyszłość, na przykład trafiając szóstkę w totka. Ah, już widzę te wszystkie książki, które bym sobie kupił mając taki dar. 😀 


Dziewczyna tkwi w laboratorium w Hawking, gdzie pod okiem doktora Brennera i jego personelu poddawana jest eksperymentom mającym wzmocnić jej zdolności. To, w jaki sposób są prowadzone sprawia, że w tej historii króluje krew i strach, a o losach bohaterów decyduje tylko ich determinacja do przeżycia. 


Pozycja obowiązkowa dla fanów serialu oraz ciekawostka dla wielbicieli amerykańskich lat 70 i 80. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Iron Tales: Blood Brothers

Zamalowane okna - Anna Liminowicz

Toń - Joe Hill, Stuart Immonem